Dipit

Dipit 1,00€

Rolls, Valkosipuli, Sweet-curry, Remoulade, Barbeque, Real-majoneesi, Savupaprika, Vegan-valkosipuli

Ravintoarvot

DIPIT

ArvotEnergia (Kj)Energia (kcal)Proteiini (g)Rasva (g)Hiilihydraatti (g)Sokeri (g)Suola (g)Kuitu (g)    Allergeenit
DIPITper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosLaktoosiKanan- munaGluteeniMaito prot.SoijaSinappiSeesamin- siemenKalium- disulfiittiSelleriPähkinä
Kala/ äyriäiset
ROLLS1072,5260,50,726,64,74,20,50,0-+---+-----
REMOULADE 1055,5256,50,626,73,53,30,50,0-+---+-----
SWEET-CURRY 1149,5279,00,628,84,33,80,50,0-+---+--+--
VALKOSIPULI 1114,5271,00,729,21,31,00,60,0-+---+-----
SAVU-PAPRIKA1260,0306,00,633,50,70,60,50,0-+---+-----
REAL MAJONEESI1493,0357,00,639,50,70,70,60,0-+---------
BARBEQUE420,5100,50,50,124,021,51,00,0-----+--+--
VEGAN-VALKOSIPULI967,0235,00,324,92,41,30,70,0-----+-----

Allergeenit ja raaka-aineet

 
Rolls (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, tomaattisose, kurkku, sokeri, kananmunankeltuainen, sipuli, sinapinsiemen, suola, paprika, etikka, muunnettu tärkkelys, mausteet (sipuli, valkopippuri, kurkuma), happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), aromit, säilöntäaineet (E202, E211), mausteet.

Sisältää kananmunaa, sinappia

 
 
Valkosipuli (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, valkosipuli (5 %), kananmunankeltuainen, sinappi, sitruunamehutiiviste, sokeri, suola, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

 

Sweet-curry (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, sokeri, porkkana, omenasose, selleri, väkiviinaetikka, kananmunankeltuainen, purjo, sipuli, sinappi, suola, curry, kurkuma, salottisipuli, valkosipuli, chili, sitruunaruoho, galangal, korianterinsiemen, juustokumina, kaffirlimetti, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E415, E412), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, selleriä, sinappia

 
 
Remoulade (Seagood Oy Fort Deli Suomi)
Rypsiöljy, vesi, kurkku, sokeri, porkkana, kananmunankeltuainen, väkiviinaetikka, sinappi, sipuli, paprika, suola, muunnettu maissitärkkelys, mausteet, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

 

Barbeque (Sweet Bay Ray’s, USA)
Fruktoosisiirappi, etikka (maissista), tomaattitahna, muunnettu maissitärkkelys, ruskea sokeri 2 %, suola, luontainen savuaromi, ananasmehutiiviste, mausteet (sinappi, selleri), väri (sokerikulööri 150a), säilöntäaine (natriumbentsoaatti E211), melassi, glukoosisiirappi, valkosipulijauhe, sokeri, tamarindi, luontaiset aromit.

Sisältää sinappia, selleriä

 

Real-majoneesi (Unilever Food Solutions, Espanja)
Rypsiöljy 78%, vesi, kananmuna 6,8 %*, etikka, kananmunankeltuainen 2,1 %*, sokeri, suola, sitruunamehutiiviste, aromi, hapettumisenestoaine (E 385). *Ulkokanala. Voimakassuolainen.

Sisältää kananmunaa

 

Savupaprika (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, kananmunankeltuainen, sinappi, sokeri, suola, paprikauute, savuaromi, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

 

Vegan-valkosipuli (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, sinapinsiemen, viinietikka, sokeri, suola, valkosipuli, sitruuna, muunnettu tärkkelys. Säilöntäaineet (E202, E211), stabilointiaineet (E415, E412).

Sisältää sinappia