Dipit

Dipit 1,00€

Rolls, Valkosipuli, Sweet Curry, Remoulade, Savupaprika, Vegan-valkosipuli, Frites, Barbecue Dip Pot

Palaa takaisin menuun

Ravintoarvot

DIPIT

ArvotEnergia (Kj)Energia (kcal)Proteiini (g)Rasva (g)Hiilihydraatti (g)Sokeri (g)Suola (g)Kuitu (g)    Allergeenit
DIPITper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosper annosLaktoosiKanan- munaGluteeniMaito prot.SoijaSinappiSeesamin- siemenKalium- disulfiittiSelleriPähkinä
Kala/ äyriäiset
ROLLS1072,5260,50,726,64,74,20,50,0-+---+-----
REMOULADE 1055,5256,50,626,73,53,30,50,0-+---+-----
SWEET CURRY 1149,5279,00,628,84,33,80,50,0-+---+--+--
VALKOSIPULI 1114,5271,00,729,21,31,00,60,0-+---+-----
SAVUPAPRIKA1260,0306,00,633,50,70,60,50,0-+---+-----
VEGAN-VALKOSIPULI967,0235,00,324,92,41,30,70,0-----+-----
FRITES SAUCE570,50138,00,112,55,53,60,90,0-+---+--+--
BARBECUE DIP POT292,0069,00,40,116,014,00,60,0-----------

Allergeenit ja raaka-aineet

 
Rolls (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, tomaattisose, kurkku, sokeri, kananmunankeltuainen, sipuli, sinapinsiemen, suola, paprika, etikka, muunnettu tärkkelys, mausteet (sipuli, valkopippuri, kurkuma), happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), aromit, säilöntäaineet (E202, E211), mausteet.

Sisältää kananmunaa, sinappia

 
Valkosipuli (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, valkosipuli (5 %), kananmunankeltuainen, sinappi, sitruunamehutiiviste, sokeri, suola, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

Sweet Curry (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, sokeri, porkkana, omenasose, selleri, väkiviinaetikka, kananmunankeltuainen, purjo, sipuli, sinappi, suola, curry, kurkuma, salottisipuli, valkosipuli, chili, sitruunaruoho, galangal, korianterinsiemen, juustokumina, kaffirlimetti, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E415, E412), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, selleriä, sinappia

Remoulade (Seagood Oy Fort Deli Suomi)
Rypsiöljy, vesi, kurkku, sokeri, porkkana, kananmunankeltuainen, väkiviinaetikka, sinappi, sipuli, paprika, suola, muunnettu maissitärkkelys, mausteet, happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

Savupaprikamajoneesi (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, kananmunankeltuainen, sinappi, sokeri, suola, paprikauute, savuaromi,
happamuudensäätöaineet (E260, E330), stabilointiaineet (E412, E415), säilöntäaineet (E202, E211).

Sisältää kananmunaa, sinappia

Vegan-valkosipuli (Seagood Oy Fort Deli, Suomi)
Rypsiöljy, vesi, sinapinsiemen, viinietikka, sokeri, suola, valkosipuli, sitruuna, muunnettu tärkkelys. Säilöntäaineet (E202, E211), stabilointiaineet (E415, E412).

Sisältää sinappia

Frites Sauce (Heinz, Iso-Britannia)
Vesi, kasviöljy 25%, etikka, sokeri, muunnettu tärkkelys, sitruunamehu (tiivisteestä), suola, munankeltuainen, sinapinsiemen, sakeuttamisaine (ksantaanikumi), säilöntäaine (kaliumsorbaatti), luontainen aromi (sisältää selleriä), mauste, porkkanauute, hapettumisenestoaine (kalsiumdinatrium EDTA).

Sisältää kananmunaa, sinappia, selleriä, porkkanaa

Barbecue Dip Pot (Heinz, Belgia)
Tomaattisose, etikka, sokeri, melassi, vesi, muunnettu tärkkelys, suola, mausteet,
valkosipuli, sakeuttamisaine (ksantaanikumi), säilöntäaine (kaliumsorbaatti), savuaromi, aromi.